22.10. 2014

Získali jsme ocenění Česká a Dětská chuťovka 2014

Nejsme žádní prvoplánovití sběratelé ocenění. Soutěže v podstatě nevyhledáváme vůbec, doposavad jsme se vlastně přihlásili do jediné a sice do Regionální potraviny Libereckého kraje. Vysvětlení je jednoduché, jsme patrioti našeho kraje.

Když nám ale byla nabídnuta účast v soutěži „chuťovka“ sehnali jsme si o této soutěži více informací a nezastíráme, že nás ihned zaujala. Kouzlo je v tom, že tato soutěž není primárně o kvalitě, ale jak název napovídá především o chuti ! Rozhodující pro nás byla existence „Dětské chuťovky“  kde jsou jedinými porotci děti. A to jsou jak známo ti nejnáročnější ochutnávači. Děti jsou nejenom bezprostřední, ale také jim vůbec nic neříká rádoby „diplomatický“ jazyk dospělých plný rozvitých vět a „mlžení“. Na otázku „chutná ?“, odpoví 99% dětí jedním slovem – chutná nebo nechutná :-). Takže účast v soutěži o Dětskou chuťovku jsme vzali jako výzvu a trochu i jako risk. Obávali jsme se , že naše bio ovocné šťávy mají sice výbornou chuť, ale přece jenom se jedná o čisté šťávy, které nejsou ani dobarvované, natož pak doslazované, což by pro děti mohlo být i mínus :-). Nakonec jsme do kategorie „Česká chuťovka“ přihlásili i sterilované patizony a pojali to jako test letošní novinky.

Krátké shrnutí lze napsat jednou větou. Do soutěže jsme přihlásili dva výrobky a dva dostali ocenění, zní to možná trochu nabubřele, ale na druhou stranu, fakta jsou fakta :-D :-D.

 

Dětská chuťovka 2014 diplomČeská chuťovka 2014 diplom 

 

Slavnostní vyhlášení probíhalo v Senátu ČR a kdyby pro nic jiného, tak za to předávání ocenění to stálo. Rytířský sál Valdštejnského paláce je opravdu nádherný !


    Rytířský sál


Česká chuťovka 2014

Naše produkty

BIO ovoce a zelenina

BIO produkty

Kalendář aktualit


Pranostika:

Sníh dubnový jako mrva pohnojí

Kontakt

Jan Verich
Trávnice 169
Turnov
511 01

tel.: 602 100 068
e-mail: info@bioverich.cz

Kontaktní informace

Český Ráj Regionální produkt
© 2014 Verich
Spolufinancováno Libereckým krajem z programu resortu hospodářského a regionálního rozvoje-podprogram 2.5, evropských projektů a rozvoje venkova.